Zboží skladem expedujeme do druhého dne. Navíc, při nákupu nad 1.500 Kč máte dopravu ZDARMA!.
Načítám...
Pracovní přilba
  Zpět na úvod

Přilba nebo také helma je ochranná pomůcka chránící hlavu před zraněním a nárazy.

Přilba se jako ochrana hlavy začala používat již ve středověku, a to zejména ve vojenském prostředí. V dnešní době patří přilba k základní výstroji nejen vojáků, ale i pracovníků ve výrobě, stavebnictví nebo při práci ve výškách, ale i u motocyklistů a cyklistů, anebo při sportech (např. lední hokej, horolezectví, lyžování). Pro každý účel je určena jiná přilba, která se řídí normami pro dané použití.

EN 397 je evropská norma, která stanoví požadavky a zkušební metody pro průmyslové ochranné přilby. Mezi povinné požadavky této normy, které se uplatňují pro obecné použití ochranné přilby v průmyslu, patří zejména tlumení nárazu a odolnost proti průrazu při různých podmínkách klimatizování. Nepovinné požadavky této normy jsou zařazeny pro uplatnění pouze tam, kde je výrobce výslovně deklaruje, jsou to například elektro-izolační vlastnosti nebo příčná deformace.

Horolezecká respektive sportovní přilba se řídí normou EN 12492, některé pracovní přilby splňují i tuto normu. Pro práci ve výškách nebo arboristice musí být použita přilba certifikovaná EN 397.

Přilba se skládá z těchto částí:
skelet nebo také skořepina, která chrání vrchní část hlavy, odráží sílu působící na přilbu.
polstrování je výplň skeletu, která tlumí vnější sílu, zároveň ale umožňuje pohodlné nasazení a nošení přilby.
obvodový pás může být součástí polstrování, plní funkci čelenky, díky němu přilba sedí na hlavě. Ke skeletu je připevněn minimálně 4 body uchycení.
systém pro nastavení velikosti slouží k nastavení velikosti přilby, aby správně držela na hlavě, ale třeba i například ke změně velikosti v případě nošení čepice.
podbradní pásek vede pod bradou, spojuje se přezkou a zaručuje, že přilba z hlavy nespadne.
větrací otvory zabraňují pocení a přehřívání hlavy v přilbě. Rovnoměrně umístěné otvory jsou opatřeny jemnou síťkou, která zabraňuje vlétnutí hmyzu, kamení apod.

Průmyslová přilba může být také doplněna o chránič sluchu, který se řídí normou EN 352, nebo obličejový štít, který upravuje norma EN 1731.

Stručně ke zpracování Vašich údajů

Na naší webové stránce využíváme různé technologie, abychom Vám mohli poskytnout optimální zážitek. K nim patří zpracování údajů, které jsou technicky nutné k prezentaci webových stránek a jejich funkcionalit, rovněž další technologie, které jsou využívány k pohodlnému nastavení webových stránek.

V případě, že s tímto nesouhlasíte, můžete povolit jen tu část sbírání dat, se kterou souhlasíte.

Přečtěte si naše informace o ochraně osobních údajů zde

Více informací o problematice naleznete zde.
Nutné pro správný chod webu, ukládají se pouze informace k zobrazení, přihlášení nebo nastavení této webové prezentace.
Data použitá pouze pro statistické vyhodnocování, například návštěvnosti, počtu zobrazení jednotlivých stránek apod.
Data používáme k vyhodnocení nákupů, k personifikaci reklamy a návrhů produktů.
Data nutná k vyhodnocení nákupu a porování cen a služeb portálem heureka.cz