Ve čtvrtek 28. 9. a v pátek 29. 9. máme ZAVŘENO. Internetové objednávky přijímáme, ale vyřizovat je budeme od pondělí 2. 10.
Načítám...
Dendrologie
  Späť na úvod

Jedná se o nauku o stromech a dřevinách (dendron = strom, logie = nauka). Její počátky spadají do poloviny 19. století a je součástí systematické botaniky. První dendrologické učební texty byly součástí učebnic "pěstění lesů". Postupně se vyčleňovaly jednotlivé aplikované obory, jako je např. dendrologie dřevařská, krajinářská, meliorační nebo arboristika. Dendrologie se neomezuje pouze na pouhou charakteristiku jednotlivých druhů, ale snaží se o pochopení jejich úlohy v ekosystému. Součástí dendrologie jsou také informace o stanovištích jednotlivých druhů (taxonů) stromů a keřů, o území jejich přirozeného rozšíření (o areálech) a o klimatu, které tam panuje.

Stručně ke zpracování Vašich údajů

Na naší webové stránce využíváme různé technologie, abychom Vám mohli poskytnout optimální zážitek. K nim patří zpracování údajů, které jsou technicky nutné k prezentaci webových stránek a jejich funkcionalit, rovněž další technologie, které jsou využívány k pohodlnému nastavení webových stránek.

V případě, že s tímto nesouhlasíte, můžete povolit jen tu část sbírání dat, se kterou souhlasíte.

Přečtěte si naše informace o ochraně osobních údajů zde

Více informací o problematice naleznete zde.
Nutné pro správný chod webu, ukládají se pouze informace k zobrazení, přihlášení nebo nastavení této webové prezentace.
Data použitá pouze pro statistické vyhodnocování, například návštěvnosti, počtu zobrazení jednotlivých stránek apod.
Data používáme k vyhodnocení nákupů, k personifikaci reklamy a návrhů produktů.
Data nutná k vyhodnocení nákupu a porování cen a služeb portálem heureka.cz