Disciplíny stromolezeckých závodů
  Zpět na úvod
záchrana.jpg

Záchrana zraněného / Aerial Rescue

Tato disciplína simuluje pracovní úraz kolegy stromolezce, kterého soutěžící musí bezpečně dostat ze stromu na zem tak, aby neohrozil sebe či zraněného kolegu.  

speedclimb.jpg

Výstup do koruny stromu / Speed Climb

Oproti běžné praxi při práci je v této disciplíně stromolezec jištěn osobou ze země a jeho úkolem je dokončit trasu co nejrychleji. V horní části stromu pak zazvoní na zvonek, který signalizuje, že se dostal do cíle. 

nahazovani.jpg

Nahazování / Throw-line

Jedna z náročnějších disciplín, ke které je třeba klidnou ruku a přesné oko. Nahazovací lanko se závažím musí závodník do limitu umístit na dané místo ve stromě. 

footlock.jpg

Jištěný šplh na laně / Footlock

Královská disciplína všech závodů, ve které musí závodník po statickém laně vylézt co nejrychleji. Pomáhá si střídavým pohybem rukou a nohou, v podstatě šplhá až do vrcholu stromu. 

workclimb.jpg

Práce ve stromě / Work Climb

Ve stromě jsou umístěny čtyři pracovní simulace, se kterými se stromolezec setkává běžně v práci. Stromolezec se tak pohybuje v koruně stromu a jednu simulaci po druhé řeší. Disciplína je na čas a je důležité správně udělat jednotlivé úkoly.

headtohead.jpg

Head to Head Footlock

Jedná se o jištěný šplh na laně (footlock), přičemž vždy dva závodníci lezou na čas současně proti sobě. Do této disciplíny se dostane 8 nejlepších stromolezců z disciplíny Footlock. Jedná se o jedinečnou disciplínu, která vyžaduje sílu a přesnost, aby závodník dosáhl nejrychlejšího času.  

masters.jpg

Finále / Masters

Hlavní část závodů, ve které se sejdou ti nejlepší lezci ze základních disciplín (viz výše). V této části závodů, finále, musí každý účastník zvládnout pracovní simulace, které se skádají z jednotlivých základních disciplín. Důraz se samozřejmě klade na bezpečnost, ale také na efektivní pracovní techniky a postupy. Lezci musí překonat různé úkoly v časovém limitu.