Zboží skladem odesíláme do druhého dne. Navíc, při nákupu nad 1.500 Kč máte dopravu ZDARMA! Více informací.

Mistrovství Slovenska 2018 ve stromolezení je za dveřmi

7. Mistrovství Slovenska ve stromolezení je za dveřmi.

Všechny příznivce stromolezení – arboristiky srdečně zveme na 7. Mistrovství Slovenska ve stromolezení, které se uskuteční v areálu Střední odborné školy Rakovice, a to ve dnech 5. 7. – 8. 7. 2018.  

A jaký program vás čeká?

Ve čtvrtek 5. 7. 2018 bude probíhat příprava stromů pro jednotlivé disciplíny. V pátek 6. 7. 2018 se bude dokončovat příprava stromů a zároveň do 15:30 kontrola vybavení a materiálu závodníků. Sobota 7. 7. 2018 je určena závodům a doprovodnému programu pro děti (zábavné aktivity, lezení na stromech) a veřejnost. V neděli 8. 7. 2018 proběhne závěrečné finále a vyhlášení výsledků.

Pro všechny účastníky je zajištěno parkování a kempování v objektu školy. Startovné, které bude zaplaceno do 30. 6. 2018, je 65€. Startovné uhrazené na místě bude 75€.

Přihlaste se ať už jako závodník, rozhodčí, či pomocník organizátorů vyplněním tohoto formuláře

Na shledanou na závodech o Mistra Slovenské republiky ve stromolezení!

Sledujte facebook pořadatele.


Jaké disciplíny budou pro závodníky připravené?

Instalace lana do koruny - časově měřená disciplína, jež ověřuje schopnost soutěžícího přesně umístit vrhací lanko s váčkem a / nebo lezecké lano do koruny stromu ve výšce 10 – 20 metrů. Jedná se o jednu z náročnějších disciplín, ke které je třeba klidnou ruku a přesné oko.

Práce v koruně - disciplína, jež prověřuje schopnost lezce pohybovat se v koruně stromu pomocí lezeckého lana a sedacího úvazu. Ve stromě jsou umístěny pracovní simulace, se kterými se stromolezec setkává běžně v práci. V této disciplíně hraje roli rychlost provedení a přidělený počet bodů, které závodník získá po úspěšném ukončení úkolu na každém stanovišti na stromě.

Záchrana zraněného lezce z koruny stromu - časová disciplína, která testuje schopnost soutěžícího bezpečně vylézt ke zraněnému lezci, který není schopen sestupu, a dostat ho na zem bezpečně, opatrně a efektivně tak, aby neohrozil sebe či zraněného kolegu.

Výstup po laně - ověřuje schopnost lezce použít efektivně a bezpečně jím vybraný a schválený výstupový systém. Disciplína ověřuje schopnost soutěžícího připojit výstupový systém na instalované lano, výstup ke zvonku a přejištění se na slaňovací systém. Vlastní sestup není součástí disciplíny. Body jsou získány za rychlost a za dosažení definovaných bezpečnostních kritérií.

Výstup po větvích - ověřuje schopnost soutěžícího vylézt ze země po stromě předem připravenou trasou do výšky přibližně 18 metrů. Závodník je jištěn bezpečnostním systémem. Disciplína je časově měřena.

Head to Head Footlock - jištěný šplh na laně (footlock), přičemž vždy dva závodníci lezou na čas současně proti sobě. Do této disciplíny se dostane 8 nejlepších stromolezců z disciplíny Výstup po laně. Jedná se o jedinečnou disciplínu, která vyžaduje sílu a přesnost, aby závodník dosáhl nejrychlejšího času.

Finále, mistrovské klání, je vrcholná finálová disciplína mistrovství. Nejlepší soutěžící ze základního kola závodů postupují do mistrovského klání, aby bojovali o titul vítěze. Mistrovské klání je disciplína prověřující komplexní dovednosti soutěžících se sedákem a lanem na stromě. Závodníci jsou hodnoceni a bodováni dle jejich znalostí, dle schopnosti prokázat zvládnutí různých lezeckých technik a používání lezeckého vybavení. Důraz se samozřejmě klade na bezpečnost a zároveň na efektivní pracovní techniky a postupy. Lezci musí překonat různé úkoly v časovém limitu.