Zboží skladem odesíláme do druhého dne. Navíc, při nákupu nad 1.500 Kč máte dopravu ZDARMA! Více informací.

Reportáž: Jaké bylo Mistrovství světa ve stromolezení 2022

ITCC 2022 v dánské Kodani předvedlo vysokou úroveň soutěže a skvělou atmosféru.

ITCC 2022 v dánské Kodani předvedlo vysokou úroveň soutěže a skvělou atmosféru.


Stromolezecké mistrovství světa se letos konalo v Dánské Kodani

Závody proběhly v Kodaňském centrálním městském parku Driftplads Fælledparken, od pátku 9.9. do neděle 11.9. 2022.

Pořadatelem závodů je arboristická organizace ISA (International Society of Arboculture) ve spolupráci s ISA Denmark Chapter. Většinou se Mistrovství světa ve stromolezení koná v Americe, ale v letošním roce se zvolilo právě Dánsko z důvodu současného konání konference ISA CONFERENCE 2022, která se konala ve městě Malmö v sousedním Švédsku.

Na soutěži ITCC vždy soutěží velvyslanci z chapterů a výherci mistrovství ve stromolezení z různých zemí. Soutěž je rozdělena na ženskou a mužskou kategorii, kteří soutěží ve stejných disciplínách, jako: Instalace lana do koruny, Práce v koruně, Záchrana zraněného, Výstup po laně a po větvích. Ve finále "Masters" se utkají nejlepší stromolezci ze základního kola závodů, aby bojovali o titul mistra a mistryně světa ve stromolezení.

Celý pořadatelský tým včetně rozhodčích převedl vysokou profesionalitu a připravenost celé soutěže. Doprovodný program byl o workshopech, přednáškách ale i o představení novinek od sponzorů soutěže. Během závodů panovala skvělá atmosféra, a čeština zde byla slyšet na každém kroku. Ještě aby ne, když jsme napočítali minimálně třicet zástupců z Čech, kteří zde podporovali naše reprezentanty. Za worksafety.cz podporoval, reportoval a užíval soutěže nikdo jiný než Petr Ledvina.


Zástupci ČR na ITCC 2022

Českou republiku reprezentovali letošní mistři ČR ve stromolezení a to: Anička Gregořicová a Jiří Voda. Anička předvedla opravdu pěkný výkon, za který si vysloužila krásné 12. místo z celkového počtu 34 závodnic, což už je opravdu úspěch. Vidíme v Aničce velký potenciál a určitě a o Aniččiných úspěších nepíšeme naposledy.

Jirka perfektně reprezentoval českou stromolezeckou kulturu. V disciplíně "Instalace lana do koruny stromů" získal bronzovou medaili, tedy 3. místo! V celkovém hodnocení se Jiří umístil na 9. místě z celkového počtu 48 závodníků. Jelikož Jirka musel na vyhlašování cen vyrazit na cestu, přebíral cenu za Jirku kamarád, arborista Dan Valášek.

Umístění Aničky a Jirky na Mistrovství světa ve stromolezení je historicky nejlepším výkonem české reprezentace. Arbokultura v Čechách a její kvalita začíná být na vzestupu, což nám dělá upřímnou radost. Jen tak dál!Kdo jsou vítězové ITCC 2022?

Mistryní světa ve stromolezení 2022 se stala Jo Hedger, zástupkyně chapteru z ITCC 2019/Anglie/Irsko, která předvedla neskutečný výkon, kterým by strčila do kapsy leckterého zkušeného stromolezce z řad mužů.

Mistrem světa ve stromolezení 2022 se stal Barton Allen-Hall, zástupce chapteru Arboriculture Australia. Barton ukázal precizní práci v koruně a "vymakanou" techniku lezení, za který si první místo rozhodně zasloužil.

Celkové výsledky ITCC 2022, si můžete prohlédnout v galerii níže.


Atomosféru z ITCC 2022 můžete nasát z galerie


Výrobci představili stromolezecké novinky

Na ITCC samozřejmě nesměli chybět sponzoři a výrobci stromolezeckého vybavení jako DMM, Courant, Petzl, Francital, Teufelberger, Husqvarna a další...

Značka Petzl představila nový cambium saver NAJA, který nás zaujal a můžete si ho prohlédnout v galerii. Další výrobce arboristického oblečení a bot Francital, ukázal novou řadu neprořezných bot, které pravděpodobně i my, zahrneme do nabídky e-shopu. ;-)

Na druhé straně se předvedla i Husqvarna se svojí řadou stromolezeckého vybavení, především postrojem, který je rebrandem k řadě postrojů treeMotion od Teufelbergeru, což můžete z obrázků posoudit sami. :-)

Níže je malá ochutnávka