LÉTO V TOPU: Petzl, Singing rock a Edelrid nyní s 15% slevou s kódem "LETO15". Navíc, při nákupu nad 1.500 Kč máte dopravu ZDARMA! Více informací.

Novinky od ISC pro SRT techniku

ISC APEX Rope Wrench a ISC Squirrel FLEX Tether prošli inovací pro efektivnější využití.

ISC APEX Rope Wrench a ISC Squirrel FLEX Tether prošli inovací pro efektivnější využití.


První Rope Wrench od ISC byl uveden na trh v roce 2013, čímž se odemkl potenciál lezení pomocí stromolezecké techniky SRT (Single Rope Technique) a rychle se stal nejoblíbenějším lezeckým systémem SRT  na světě. ISC APEX staví na výkonnostních vlastnostech původního Rope Wrenche a nabízí další funkce a pohodlí spolu s bezkonkurenční kvalitou provedení od ISC.


ISC APEX Rope Wrench

Nový ISC APEX je vybaven otevíratelnou bočnicí, která umožňuje rychlé a snadné upevnění lana, a to i v rukavicích. Bočnice je opatřena pro větší bezpečnost dvojitým zámkem, který se otevírá pomocí tlačítka, které po zmáčknutí vydá slyšitelné "cvaknutí" potvrzující uzavření. Další novinkou u ISC APEX je nastavitelná vačka, která umožňuje uživateli nastavit optimální tření podle typu a průměru lana.  Pružinovou vačku lze snadno a rychle nastavit a to i bez použití jakéhokoliv nařádí. Po otevření bočnice stačí vačku nadzvednout, pootočit na nové umístění a nakonec bočnici zavřít. 

Zařízení APEX je certifikováno CE podle nařízení o osobních ochranných prostředcích (EU) 2016/425, pokud se používá jako součást setu ISC KT282.ISC Squirrel FLEX Tether

Nový Tether ISC Squirrel FLEX je navržen tak, aby nabízel optimální rovnováhu mezi tuhostí a flexibilitou pro techniku lezení SRT s Rope Wrenchem. Squirrel FLEX je vyroben z vysoce kvalitního kernmantlového lana s polymerovým pláštěm, které bylo vybrán tak, aby vytvořilo tuhý úvazek, který umožňuje správnou míru ohybu a super odolnou povrchovou úpravu. Minimalizace nežádoucí vůle v lezeckém systému je vždy prioritou, proto jsou šitá oka navržena tak, aby dobře přiléhala, pevně držela karabinu a poskytovala optimální kompatibilitu s Rope Wrenchem. Squirrel FLEX Tether je vyroben s kontrastním prošitím, pro snadnou kontrolu.  

Při použití jako součást sady ISC Kit KT282 je karabina FLEX certifikována podle nařízení o osobních ochranných prostředcích (EU) 2016/425 CE.Jako OOPP jsou APEX a FLEX certifikovány pouze při použití v kompletním setu!

Součástí setu jsou:


Pokud sledujete novinky ze světa stromolezení, a chcete si lezení s nimi vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si novinky od ISC objednat již nyní!

ISC APEX Rope Wrench

ISC Squirrel FLEX Tether

ISC karabina HMS

Teufelberger arboristické lano drenaLINE 11,8 mm s okem spLIFE

Teufelberger prusík Ocean Polyester 10mm

Teufelberger arboristické lano drenaLINE 11,8 mm - metráž