Načítám...
3 hlavní důvody, proč používat evakuační nosítk...
  Zpět na úvod

Datum 28. 8. 2019

V situacích, při nichž jde o život, není místo pro zbytečný risk a je potřeba zajistit maximální pohodlí zraněnému. Proto najdete na našem e-shopu produkty značky Spencer, na které nedáme dopustit. Na evakuační nosítka a jejich příslušenství se můžete spolehnout v běžných okamžicích i při záchraně osob ze špatně dostupných míst. Čím zejména vynikají?

22706.jpg

Pevná a zároveň flexibilní konstrukce

Pokládáte si otázku: "Jak vybrat evakuační nosítka?" Abyste měli jistotu, vsaďte především na pevnou a spolehlivou konstrukci z kvalitních materiálů.

Evakuační nosítka Spencer mají robustní a odolnou skořepinu vyrobenou z vysokohustotního polyetylenu, která je spojena rámem z hliníku. Tím je zaručena pevnost transportních nosítek i v těch nejextrémnějších podmínkách. Úchyty jsou umístěny po celém obvodu konstrukce.

22707.jpg

Matrace pro maximální pohodlí

Uvnitř evakuačních nosítek Spencer je voděodolná odnímatelná matrace, která je odolná vůči otřesům a zaručuje pevné zajištění páteře. Dále jsou součástí matrace ochranné pásy pro spolehlivé upevnění zraněného.

22708.jpg

Rovnoměrné rozložení hmotnosti zraněného

Díky pevné konstrukci drží evakuační nosítka Spencer stále stejný tvar a zaručují rovnoměrné rozložení hmotnosti zraněné osoby. A to při transportu ve vzduchu, na vodě, s náklonem i při jakémkoliv jiném druhu manipulace.

3 základní typy záchranářských nosítek Spencer

Nosítka Spencer Shell

Spencer Shell je základní varianta evakuačních a transportních nosítek Spencer, která je velmi spolehlivá a hodí se pro záchranné operace ve vysoké nadmořské výšce i v těžko dostupných místech. Slouží k záchraně osob v běžných i extrémně nebezpečných podmínkách.

→ Více o evakuačních nosítkách Spencer Shell

Parametry:
Rozměry: 2140 x 190 x 650mm
Max. počet osob: 1
Max. povolená hmotnost: 280kg
Hmotnost: 13,5kg 

Dvoudílná nosítka Spencer Twin Shell

Evakuační nosítka Spencer Twin Shell jsou vylepšenou verzí předchozích nosítek. Pro lepší přepravu a skladnost přišel výrobce s rozložitelností nosítek na dva díly. Jejich dokonalou stabilitu a pevnost pak zajistil čtyřmi pevnostními nylonovými kužely, které drží díly pohromadě. Stejně jako základní varianta Spencer Shell jsou i tato určena pro záchranné operace ve vysoké nadmořské výšce a v těžko dostupných místech.

→ Více o evakuačních nosítkách Spencer Twin Shell

Parametry:
Rozměry: 2140 x 190 x 650mm
Max. počet osob: 1
Max. povolená hmotnost: 280kg
Hmotnost: 14,8kg 
Délka rozložených dílů: 1 180mm

Záchranářská nosítka Spencer Dakar

Ještě jedno vylepšení nosítek Spencer můžete vidět u evakuačních nosítek Spencer Dakar. Ta jsou opatřena kolečky s kuličkovými ložisky pro maximálně pohodlný a bezpečný transport zraněného. Opět i ony se hodí pro operace ve vysoké nadmořské výšce i v těžko dostupných místech.

→ Více o evakuačních nosítkách Spencer Dakar

Parametry:
Rozměry: 2240 x 190 x 640mm
Max. počet osob: 1
Max. povolená hmotnost: 356kg
Hmotnost: 16,5kg 

Takhle fungují evakuační nosítka Spencer v akci:

29243.jpg

Příslušenství k nosítkům Spencer

Aby byla přeprava zraněného ještě komfortnější a byla zajištěna maximální ochrana zraněných osob i materiálu samotných nosítek, můžete k nim zakoupit ještě několik věcí navíc.

Kolíkové popruhy Spencer pro fixaci zraněného na páteřní desky.
Imobilizér Spencer Contour pro zajištění optimální fixace hlavy zraněného.
Obal Spencer STX-40 na nosítka Shell.
Praktická ochrana Spencer STX-10 pro nosítka Twin Shell.
Plovoucí pevná páteřní deska Spencer Rock PIN určená pro transport a fixaci pacientů s podezřením na poranění páteře.
Plovoucí pevná páteřní deska Spencer Rock PIN Max určená pro transport a fixaci pacientů s podezřením na poranění páteře.
Závěsné nastavitelné popruhy Bridle pro evakuační a transportní nosítka značky Spencer.
A další produkty značky Spencer, které se v praxi hodí.