Zboží skladem odesíláme do druhého dne. Navíc, při nákupu nad 1.500 Kč máte dopravu ZDARMA! Více informací.

FTC třecí zařízení FREEXION

Kód: FTC/FRX-DEV-TXL
5 380 Kč / ks 4 446,28 Kč bez DPH
Na objednávku
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Arboristická brzda z dílny FTC. Nabízí snadnou instalaci a změnu tření bez použití nářadí.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Každá objednávka nad 1500 Kč má dopravu zdarma.
Showroom
Showroom
Kamenná prodejna v Kolíně, ve které si můžete vyzkoušet vybavení na vlastní kůži.
Sami pracujeme ve výškách
Sami pracujeme ve výškách
Od roku 2007 se věnujeme arboristice a výškovým pracím. Vybavení, které prodáváme, sami používáme.
Jednoduché vrácení zboží
Jednoduché vrácení zboží
Vaše spokojenost je pro nás prioritou číslo jedna, a proto se případné reklamace snažíme vyřídit co nejrychleji a s maximální péčí.

Detailní popis produktu

FTC třecí zařízení FREEXION je certifikovaný CE a lze jej použít se všemi lany EN 1891 (typ A) od průměru 11,5 mm do 12,5 mm. Jeho 3-polohový systém nastavení (tvrdý/střední/měkký) umožňuje upravit úhel systému. Můžete také upravit a změnit tření na větší či menší podle průměru lana, hmotnosti lezce nebo jednoduše přizpůsobit cestu ve stromě dané situaci.

Se zajištěným otevřením předního čepu lze FREEXION instalovat doprostřed lana pro snadnou aplikaci. FREEXION je první systém svého druhu, který není třeba sundávat z lana nebo rozebírat, aby se změnilo tření. Tření můžete změnit kdykoli, během několika sekund, nebo snížit zatížení třecího závěsu: nepotřebujete žádné nástroje, stačí stisknout současně oba konce dvojitého tlačítka. Je to tak praktické!

Například: Vysoko ve velkých stromech, s těžkou váhou lana, zatáhnete za popruh, abyste nastavili volič do měkké polohy a snížili tření. Jakmile se váha lana sníží, můžete nastavit polohu zpět na střední nebo tvrdé brzdění. Můžete také lézt ráno se suchým lanem v tvrdé poloze a za deště přepnout do měkké polohy kvůli mírnému zvětšení průměru způsobenému měnícími se povětrnostními podmínkami.

Jako bonus byl FREEXION TETHER navržen s extra smyčkou pro připojení karabiny a přidáním extra tření pro účely záchrany. Tvar FREEXION byl vyvinut tak, aby usnadnil přechod z práce SRT na práci DRT.

Systém je navržen tak, aby byl velmi kompaktní díky krátkému, flexibilnímu připojení. Během výstupu je systém umístěn nízko a blízko těla, takže lezec má velmi vzpřímenou pozici a nemusí dávat ruce příliš vysoko. Výsledkem je dostatek prostoru pro pohyb.

Kompaktnost našeho FREEXION SYSTEM je také výhodou, pokud jde o velké boční pohyby, navíc s možností nastavení tření. Je velmi snadné přepnout z SRT na DRT nebo snížit/zvýšit tření a přizpůsobit systém vaší práci.

FTC třecí zařízení FREEXION obsahuje zařízení FREEXION a tether.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromolezecké brzdy
Hmotnost: 205 g
Certifikace: CE

Ukázka instalace zařízení FTC FREEXION

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: