Načítám...
Zavlažovací vaky ke stromům
  Zpět na úvod

Datum 22. 4. 2019

Znáte už nový způsob účinného zalévání?

Nově vysazené stromy a keře, stejně jako ty, které se potýkají s extrémními letními teplotami, potřebují dostatečné množství pravidelné vláhy. Jen tak totiž přežijí. A právě zavlažovací vaky dokáží zalévat rostliny v takové míře, která je pro ně nejlepší. Jak přesně tento způsob zalévání funguje a jaké jsou jeho přínosy jak pro vaši zeleň, tak pro vás?

28024.jpg

Co zavlažovací vak je a k čemu slouží

Tato technologie už sice vznikla před třiceti lety v USA, ale v České republice se zabydluje teprve nyní. Její obliba však postupně roste a není vyloučeno, že v budoucnu zavlažovací vaky upozadí klasické kropicí konvice a hadice.

Nový způsob zalévání se hodí zejména pro nově vysazené rostliny a na pravidelnou zálivku během horkých a suchých dnů v letních měsících. Zavlažuje totiž stromy opravdu do hloubky a brání usychání nově vysazených rostlin. Zálivkové vaky jsou velmi efektivním řešením, které stojí za to vyzkoušet. Proč?

Jak se zavlažovací vaky instalují a jak fungují?

Použití zavlažovacího vaku je snadné a účinné. Jeho montáž i demontáž zvládnete během pár minut a díky odolnému materiálu vám vydrží po dlouhou dobu.

- Prázdný vak přiložíte ke stromu a napustíte jej vodou (to trvá přibližně pouhých pět minut).
- Dva otvory ve spodní části vaku postupně uvolňují vodu do půdy až pod dobu 9 hodin (princip kapkové závlahy).
- Dodávané množství vody máte plně pod kontrolou.
- Do vody můžete přimíchat hnojiva, která podpoří růst rostlin.
- Zavlažovací vak lze používat opakovaně na různých místech.

Tip: Nabízíme zavlažovací vaky o objemu 75l, 100l a další.

Zavlažovací vak má mnoho výhod

Efektivní využívání vody. Když stromy zaléváte běžným způsobem, dostanete se přímo ke stromu a k jeho kořenům jen velmi malé množství vody. To může být způsobeno nedostatečně zavlaženým okolím, kdy se většina vody rozteče do okolí nebo se rychle odpaří, když se nestihne vsáknout do země. Zavlažovací vaky dávkují vodu postupně a ta se dostává hluboko pod povrch půdy. Stromy ji tak dokáží lépe vstřebat a využít. Vak navíc strom trochu přistíní a chrání ho tak před prudkým sluncem a vysušením. Tímto přesným přídělem vody navíc ušetříte náklady za vodu, která by vyšla vniveč.

Větší šance na ujmutí rostlin po výsadbě. Jelikož se nově vysazeným stromům díky této speciální zavlažovací technice dostává pravidelného přísunu vody, a to v potřebném množství, zvyšuje se pravděpodobnost jejich dobrého růstu a úspěšného zakořenění. Rovněž se tím snižuje tzv. povýsadbový šok.

Potřebné množství vody, když je potřeba. Zavlažovací pytle lze použít jako jednoduchý, samostatný zálivkový vak, nebo dohromady. Při sepnutí více vaků k sobě docílíte většího množství vody, a tedy delší doby zalévání vaší zeleně. Navíc nemusíte po zahradě neustále běhat s konvicí. Zavlažovací vak se postará o dostatečný přísun vody.

Krásné stromy a keře při nižších nákladech. Nejen, že při používání zavlažovacích pytlů ušetříte za vodu, ale odpadnou vám především náklady na obnovu uschlých stromů a keřů. Výsledkem totiž budou zdravé rostliny s velkými přírůstky.

28026.jpg

Zavlažovací pytel na vodu Notch EZ SOAK je dobrá volba

Ve worksafety.cz se zabýváme nejen bezpečností práce a vybavení pro výškové pracovníky, ale staráme se také o péči a ochranu stromů. Proto i v naší nabídce najdete tuto zavlažovací techniku – zavlažovací pytel na vodu Notch EZ SOAK.

Jeho funkce a využití nám dává smysl, protože zlepšuje nejen přežití nově vysazených stromů, ale také snižuje práci se zaléváním. Tento pytel má objem 75 litrů (jeho objem můžete zvětšit připojením dalšího pytle přes zip) a je vyroben z velmi odolného nylonu, a proto zvládne všechny rozmary počasí. Navíc má přidaný UV inhibitor, který jej chrání před zanesením a plísní.

Zavlažovací pytel na vodu Notch EZ SOAK tedy můžeme vřele doporučit. Máme jej odzkoušený a podle nás se tato investice opravdu vyplatí.