Tovar skladom expedujeme do druhého dňa. Navyše, pri nákupe nad 1.500 Kč máte dopravu ZADARMO! Viac informácií.

Ako dopadli majstrovstvá ČR v priemyselnom lezení? Pre Worksafety výborne!

Minulý víkend sa konali otvorené majstrovstvá ČR v priemyselnom lezení a my Vám prinášame reportáž z tejto skvelej akcie, kde sme si tiež zasúťažili.

Ôsmy ročník populárnych pretekov Singing Rock STEEL v priemyselnom lezení aj tento rok hostila Lezecká stena Kladno a Singing Rock Polygon. Tieto preteky patria k najväčším pretekom v priemyselnom lezení v strednej Európe a to najmä vďaka veľkej medzinárodnej účasti. Tento rok sa pretekov zúčastnilo 53 pretekárov nielen z Českej republiky, Slovenska, ale aj Poľska, Nemecka, Slovinska, Maďarska, Rumunska a Turecka. Treba podotknúť, že zahraničných pretekárov bolo viac ako domácich, ale to už k otvoreným pretekom majstrovstiev ČR tak nejako patrí.

Tradične boli preteky rozdelené do dvoch dní, v sobotu 21. novembra sa o stupeň víťazov stretli jednotlivci v troch disciplínach: konštrukcia, klinec a laná. V nedeľu sa konal pretek trojčlenných tímov, ktorých bolo tento rok dohormady 14.

Sobota začala na priehradovej konštrukcii s traverzou a zlanením, kde museli pretekári predviesť umenie pohybu nielen v oceľovej konštrukcii, ale aj lanovom prístupe a traverze. V disciplíne nazvanej trefne "klinec" pretekári simulovali pohyb a prácu na šikmej streche, na ktorej museli na danom stanovišti zatĺcť klinec. V tretej disciplíne, lanovom prístupe, sa pretekalo vo vertikálnom pohybe po lanách cez deviácie a uzly. Viac Vás s jednotlivými disciplínami zoznámi video, ktoré dáme už čoskoro na náš youtube profil.

Jednotliví pretekári mali na každú disciplínu 10 minút, počas ktorých museli absolvovať dané súťažné úlohy. Ak sa to súťažiacim podarilo pred koncom limitu, úloha sa opakovala s tým, že o poradí rozhodoval vyšší počet zvládnutých kôl, respektíve vyšší počet dosiahnutých bodov za jednotlivé pozície. Ak pretekár chyboval, rozhodcovia ho penalizovali strhnutou minútou, vďaka čomu prichádzal o čas, teda aj výsledné body. Traja najlepší lezci sa stretli v podvečernom finále, v ktorom museli zvládnuť transport zaveseného bremena cez uzol na zem.

Na stupni víťazov sa postavili:
1. miesto: Nils Henneken, Nemecko
2. miesto: Jakub Zieba, Poľsko
3. miesto: Sven Drangeid, Nemecko

V kategórii žien vyhrala Nemka Birte Kahlbrock (celkovo sa umiestnila na 40.-42. mieste), a ako druhá žena sa umiestnila Češka Kristína Váňová na celkovom 43.-44. mieste.

Celkovú tabuľku výsledkov nájdete v Dokumentoch na stiahnutie.

Singing Rock STEEL preteky sú tiež považované za neoficiálne Majstrovstvá Českej republiky v priemyselnom lezení, preto boli vyhlásení aj najlepší českí pretekári na rok 2015. Titul Majster ČR v priemyselnom lezení 2015 náleží Petru Ledvinovi z worksafety.cz, ktorý svojim skvelým výkonom prekvapil všetkých a najmä sám seba ;-) a skončil na celkovom 5. mieste so stratou deviatich bodov na víťaza. Kristýna Váňová sa ako najlepšia Češka stala Majsterkou ČR.

V nedeľu potom prišiel rad na súťaž tímov. Súťažilo sa v jedinej disciplíne: transport pneumatiky priestorom cez prekážky, na ktorý bol stanovený časový limit 13 minút. Po vylosovaní poradia mal každý tím 10 minút na to, aby spracoval a namaľoval technologický postup vykonanej práce a transportu, ktorého sa musel držať po celú dobu prevedenia, teda nemohol techniky iný tím kopírovať. K videniu bola kopa štýlov a techník transportov bremena. Víťazný tím zvolil jednoduchší a rýchlejší postup podľa hesla "v jednoduchosti je krása a sila". Každý tím svojim poňatím a originalitou bavil divákov a opäť sa jednalo o skvelé zápolenie profesionálnych lezcov. Na stupni víťazov sa postavil poľský tím Rojam team 1. Nebyť penalizácie 1 minúty český tím Křinec & Worksafety.cz by sa umiestnili o stupienok vyššie, takto vybojoval skvelé druhé miesto. Z tretieho miesta sa radovali aj Česi, konkrétne tím Sambar.

1. miesto: Rojam team 1 (Nowak, Bednarczuk, Labedz), Poľsko, čas: 09:10:78.
2. miesto: Křinec & Worksafety.cz (Ledvina, Moravec, Šnejdar), ČR, čas: 09:39:16
3. miesto: Sambar (Kraydl, Hóta, Haldová), ČR, čas: 09:39:65

Výsledkovú tabuľku nájdete tiež v Dokumentoch na stiahnutie.

Veľká vďaka patrí organizátorom, ktorí pripravili zaujímavé a napínavé preteky, a poďakovanie si zaslúžia všetci pretekári, ktorí sa akcie zúčastnili. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, preto dovidenia za rok v Kladně!

Sledujte náš blog, facebook, flickr a youtube, kde sa čoskoro objaví bohatá fotogaléria a videá z pretekov.